Zimowa Stolica Polski

Odwiedzając zimową stolicę Polski, często pierwszym punktem zwiedzania jest wyjazd kolejką linową na Gubałówkę, skąd podziwiać można wspaniały widok na Tatry. Ta jedna z wielu atrakcji Zakopanego uchodzi za najbardziej atrakcyjną i spektakularną. Widok ten zachwyca, aż tak że ludzie odwiedzają, to miejsce za każdym razem kiedy są w tej alpejskiej wiosce.

Z racji tak dużego zainteresowania przez turystów Gubałówką, powstały tam obiekty noclegowe, oferując jedyne w swoim rodzaju noclegi w Zakopanem. Oprócz punktu widokowego, miejsce to jest również idealnym punktem do uprawniania sportów zimowych z racji tego, iż znajduje się tam stok narciarski.

Kolejnym powodem przyjazdu do Zakopanego jest skocznia narciarska. To właśnie tutaj odbywają się wielkie światowe imprezy związane ze skokami narciarskimi i innymi sportami zimowymi. Co roku organizowane są tutaj różnego typu wydarzenia, które przyciągają mnóstwo sportowców, turystów i sławnych ludzi.

Oprócz Gubałówki oraz skoczni narciarskiej w tym pięknym alpejskim miasteczku można przejść się najsłynniejszą ulicą, a mianowicie Krupówkami. Jest to deptak biegnący wzdłuż centrum Zakopanego i wokół którego spotkać można masę sklepików z pamiątkami, jedzeniem, stosik z oscypkami oraz dyskotekami itd. Idąc deptakiem minąć można różne postacie z bajek, promotorów, górali oraz innych ludzi wykonywających swoją pracę w sposób zachęcający gości do danego lokalu lub kupna danej rzeczy.

Zakopane to miasto turystyczne. Ludzie w większości utrzymują się tutaj z wynajmu noclegów oraz restauracji oferującej typowe góralskie dania z góralskim wystrojem wnętrza (zobacz oferty). Klimat miasta jest niezwykły, bowiem w okresie wysokiego sezonu czas spędzony tam jest magiczny, zaczarowany. Przepiękne widoki na góry widziane z każdego zakątka miasta wprawiają w osłupienie, w szczególności kiedy wszystko pokryte jest białą warstwą puchu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *