Wydarzenia kulturalne w Muszynie

W Muszynie życie kulturalne tętni przez cały rok. Przybywając na kilkudniowy turnus wypoczynkowy mamy gwarancję możliwości uczestniczenia w ciekawym wydarzeniu, wystawie artystycznej czy żywiołowym, pełnym pozytywnej energii koncercie. Oprócz gwiazd polskiej sceny muzycznej w Muszynie prezentują się również zespoły promujące tradycję i folklor regionu. Dzięki temu turyści mogą zapoznać się z kulturą Beskidu Sądeckiego w sposób niezwykle atrakcyjny.

W sezonie letnim na scenie zabytkowego Dworu Starostów odbywają się od lat Galicyjskie Spotkania Jazzowe. Aby wziąć udział w tym wyjątkowym święcie muzyki, należy odwiedzić miejscowość w pierwszych dniach lipca. To właśnie wtedy stary dwór rozbrzmiewa znanymi i lubianymi kawałkami, które przypominają publiczności o niepowtarzalnej atmosferze minionych lat. Tradycją uzdrowiska stał się coroczny Festiwal Wód Mineralnych. Na czas wydarzenia amfiteatr miejski gości artystów, którzy umilają imprezę doskonałą oprawą muzyczną. Jednak w centrum zainteresowania pozostają naturalne bogactwa Muszyny, czyli lecznicze, krystalicznie czyste wody czerpane z beskidzkich ujęć. Uczestnicy mają możliwość degustacji oraz obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez tutejszy Ośrodek Kultury. Impreza oznacza dwa dni wyśmienitej zabawy i promocji zdrowego stylu życia. To świetna rozrywka dla całej rodziny. Interesującym doświadczeniem może być udział w Galicyjskich Manewrach Strategów. Pod tą bojową nazwą kryją się rozgrywki amatorów gier planszowych. Podczas konwentu zawodnicy wyłaniają spośród siebie najlepszego stratega, ale głównym celem imprezy jest dobra zabawa i popularyzacja gier logicznych jako sposobu spędzania wolnego czasu.

W Muszynie i okolicach odbywają się również inne wydarzenia tematyczne, takie jak Festyn Wakacyjny w Powroźniku i towarzyskie rozgrywki piłki nożnej. Imprezą wartą zobaczenia jest między innymi Piknik Modelarski. Wykonane przez zawodników modele latające stanowią ciekawe widowisko, a konkursy dostarczają publiczności wielu emocji. Piknik jest organizowany w ostatnich dniach czerwca. Miasto dba o urozmaicanie gościom pobytu w uzdrowisku. Dzięki temu nawet przy niesprzyjających górskim wędrówkom warunkach pogodowych wczasy w Muszynie będą wspaniałą przygodą. Turyści mają możliwość zakwaterowania w dobrych cenach, a lokalizacja miejsc noclegowych czyni je doskonałą bazą wypadową na szlaki Beskidu Sądeckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *