Unieście, musisz to zobaczyć!

Jednym z najbardziej popularnych kurortów województwa zachodniopomorskiego, chętnie odwiedzanym przez turystów z całego kraju jest miejscowość Unieście, położona w mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim, a Jeziorem Jamno. Niesamowita okolica, pełna uroku i fantastycznych atrakcji przyciąga tutaj mnóstwo ludzi, głodnych niezapomnianych wrażeń i wakacyjnych przygód. To miejscowość ciekawa i interesująca dla każdego. Jednym z miejsc, które odwiedza każdy przybywający w te okolice jest rybacka przystań, która stała się wręcz wizytówką tej miejscowości. To właśnie stąd każdego dnia wypływają łodzie i kutry, by na szerokich wodach Bałtyku łowić ryby. Obserwowanie rybackich poczynań jest zajęciem niezwykle intrygującym, nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Warto również zakupić tutaj świeże lub wędzone ryby, których smak znany jest na cały kraj. Przybywając w nadmorskie rejony, nie trzeba martwić się o noclegi. Unieście posiada całe mnóstwo świetnie przygotowanych miejsc noclegowych (Unieście – lista na Meteorze), nadających się na spędzenie swojego słonecznego urlopu z całą rodziną.

Miejscowość Unieście posiada molo spacerowe, które jednocześnie jest również przystanią morską. Tutaj cumują statki pasażerskie, dobijające do tutejszych brzegów. Warto zabrać na spacer nasze dzieci, ponieważ tutaj mają one niepowtarzalną okazję na zobaczenie prawdziwego, ogromnego statku pasażerskiego, który dotąd być może znały jedynie z filmów i programów telewizyjnych. Niezwykle popularnym obiektem jest kościół p. w. Matki Bożej Gwiazdy Morza w której znajduje się niezwykle cenna kopia figury Marii Tronującej z klasztoru w Montserrat w górach katalońskich. Tutejsza figurka zbudowana jest w całości z drewna i wciąż zachwyca przybywających tutaj każdego dnia turystów.

Na uwagę, oprócz kąpieliska morskiego, przystani i molo, zasługuje bez wątpienia Jezioro Jamno, będące prawdziwym rajem dla wszystkich miłośników wędkarstwa, a także dla wszystkich, którzy preferują uprawianie sportów wodnych. Spokojne wody, piękne plaże i niesamowite otoczenie sprawiają, że można tutaj odpocząć i zrelaksować się. To również miejscowość bardzo bogata przyrodniczo. Sąsiaduje z Wolińskim Parkiem Narodowym, a rośliną charakterystyczną dla tego rejonu jest mikołajek nadmorski, pozostający pod ochroną, jako gatunek zagrożony wymarciem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *