Swornegacie zapraszają na wypoczynku

Lato to czas wielu możliwości. Dla jednych jest to pora wypoczynku, dla innych – okazja do zarobku. Nie zawsze interesy jednej i drugiej grupy łączą się, co powoduje niezadowoleniem urlopowiczów. Rozczarowanie nie spotka z pewnością turystów, którzy zechcą odwiedzić kaszubską wieś – Swornegacie. Noclegi w letniskowej miejscowości spełnią oczekiwania wszystkich gości a malowniczy krajobraz oraz walory środowiska przyrodniczo – kulturowego zapewnią satysfakcjonujący wypoczynek.

Jezioro Karsińskie, które znajduje się w granicach miejscowości to akwen, który pozwala wczasowiczom na wiele form aktywności. Wiele osób pływa na kajaku, żegluje oraz łowi ryby. Swornegacie to wieś, w której można poznać i w pełni odczuć piękno Kaszub. Warto zatrzymać się na dłuższy pobyt, by obcować z fantastycznym klimatem regionu. Swornegacie czarują wspaniałym krajobrazem. Są one fragmentem Zaborskiego Parku Krajobrazowego, znajdują się w sąsiedztwie Parku Narodowego Bory Tucholskie. Miejscowość leży pomiędzy Jeziorami: Karsińskim, Długim i Charzykowskim, a także nad rzeką Brdą. Różnorodne inwestycje, które zostały przeprowadzone w tej wiosce, sprawiają, że rozwija się i pięknieje. Wzrasta też pod względem turystycznej atrakcyjności.

Swornegacie szczycą się też wspaniałymi polichromiami wewnątrz miejscowego neobarokowo – modernistycznego kościoła z początku dwudziestego wieku. Aby zapoznać się z wytworami rękodzieła kaszubskich artystów (rzeźbą, obrazami i haftami) oraz przedmiotami związanymi z przeszłością regionu, należy odwiedzić miejscowy Dom Rękodzieła Ludowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *