Sława zaprasza w Lubuskie

Sława to miasto w województwie lubuskim, w powiecie wschowskim. Miejscowość jest siedzibą gminy. Miasto dzieli się na dwie części – miejską i wypoczynkową. Miasto wzmiankowane po raz pierwszy było w 1312 roku. Sława to przede wszystkim przepiękne miasto z cudownym jeziorem Sławskim, gdzie co roku w okresie wakacyjnym przyjeżdża bardzo wiele osób.

Sława zaprasza turystów i oferuje im doskonale przygotowaną bazę noclegową [info pod linkiem meteor / noclegi Sława]. Znajdziemy tu liczne hotele, hostele, pensjonaty czy kwatery prywatne, które przygotowały ciekawe miejsca noclegowe dla przybywających do miasta turystów. W Sławie znajdziemy również doskonałą infrastrukturę gastronomiczną. Każdy na pewno znajdzie tu coś dla siebie.

Największą atrakcją w Sławie niewątpliwie jest Jezioro Sławskie. W jego pobliżu istnieje wiele ośrodków, gdzie można wypożyczyć sprzęt potrzebny do uprawiana sportów wodnych na jeziorze. Można tam wypożyczyć rowery wodne, sprzęt do windsurfingu czy łódki i kajaki. Wiele osób, przebywając w Sławie, wybiera się popływać łódką w godzinach wieczornych, aby móc podziwiać z jej pokładu zachód słońca.

W miejscowości znajdziemy również ciekawe zabytki, które warto obejrzeć. Do najciekawszych z pewnością należy zaliczyć:

  • Kościół św. Michała Archanioła, który powstał w 1604 roku. Został zniszczony w XVIII wieku, ale odrestaurowano go w 1830 roku. W kościele tym należy zwrócić uwagę na rzeźbę Jezusa Frasobliwego oraz kamienną ambonę z XVII wieku.
  • Kościół ewangelicki, który powstał w latach 1834-1836. Posiada on wieżę mierzącą 46 metrów. Obecnie kościół nosi wezwanie Miłosierdzia Bożego.
  • Interesującym zabytkiem jest również zespół pałacowy, który powstał na przełomie wieków – XVII-XIX. Po znioszczeniach przebudowany został w XX wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *