Rzeszów – nowe atrakcje

Rzeszów to miasto o powierzchni stu szesnastu tysięcy kilometrów kwadratowych, które na co dzień zamieszkuje około stu dziewięćdziesięciu tysięcy mieszkańców oraz około sześćdziesięciu tysięcy studentów, którzy uczęszczają na tutejsze uczelnie wyższe. W Rzeszowie obecnie funkcjonuje sześć uczelni wyższych i dwa instytuty badawcze.

W czasie ostatnich trzydziestu lat Rzeszów przeszedł prawdziwą rewolucję. Z roku na rok coraz więcej osób chce odwiedzić to miasto, zatrzymując się tu na dłużej. Każdy turysta może znaleźć nocleg (https://meteor-turystyka.pl/), który jest dla niego odpowiedni nie tylko cenowo, ale również lokalizacyjnie. Miłośnicy przyrody mogą skorzystać z usług gospodarstw agroturystycznych, rodziny z dziećmi z pensjonatów lub hoteli.

Wszyscy podróżni, którzy chcą dostać prawdziwą dawkę adrenaliny znajdą coś dla siebie wśród atrakcji, które w ostatnim czasie powstały w Rzeszowie. Jedną z nich jest Share Lock, czyli miejsce, gdzie toczy się gra, podczas której uczestnicy zostają zamknięci w pomieszczeniu, z którego można wydostać się tylko rozwiązując skomplikowaną zagadkę. Kluczową kwestią jest to, aby wykonać to zadanie w czasie ograniczonym do czterdziestu pięciu minut.

Kolejną z ciekawych rozrywek w tym mieście jest ścianka wspinaczkowa, która jest jedną z wyższych w Polsce. Ciągła zmiana trasy wspinaczkowej sprawia, że odwiedzający nigdy się nie nudzą. Podobną atrakcją są parki linowe, które zapewnią świetną dawkę zabawy zarówno rodzicom, jak i ich pociechom – niezależnie od ich wieku.

Miłośnicy motoryzacji mogą odwiedzić tor gokartowy o powierzchni aż dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Ciekawą inicjatywą powstałą w ostatnich latach jest również centrum zabaw, gdzie rodzice z dziećmi, ale nie tylko, mogą brać udział w warsztatach między innymi robienia karmników dla ptaków. Odwiedzający mają możliwość kreatywnego tworzenia i mają zapewnione do tego wszystkie materiały, a także pomoc osób wyspecjalizowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *