Rzeszów – nowe atrakcje

Rzeszów to miasto o powierzchni stu szesnastu tysięcy kilometrów kwadratowych, które na co dzień zamieszkuje około stu dziewięćdziesięciu tysięcy mieszkańców oraz około sześćdziesięciu tysięcy studentów, którzy uczęszczają na tutejsze uczelnie wyższe. W Rzeszowie obecnie funkcjonuje sześć uczelni wyższych i dwa instytuty badawcze.

W czasie ostatnich trzydziestu lat Rzeszów przeszedł prawdziwą rewolucję. Z roku na rok coraz więcej osób chce odwiedzić to miasto, zatrzymując się tu na dłużej. Każdy turysta może znaleźć nocleg (), który jest dla niego odpowiedni nie tylko cenowo, ale również lokalizacyjnie. Miłośnicy przyrody mogą skorzystać z usług gospodarstw agroturystycznych, rodziny z dziećmi z pensjonatów lub hoteli.

Wszyscy podróżni, którzy chcą dostać prawdziwą dawkę adrenaliny znajdą coś dla siebie wśród atrakcji, które w ostatnim czasie powstały w Rzeszowie. Jedną z nich jest Share Lock, czyli miejsce, gdzie toczy się gra, podczas której uczestnicy zostają zamknięci w pomieszczeniu, z którego można wydostać się tylko rozwiązując skomplikowaną zagadkę. Kluczową kwestią jest to, aby wykonać to zadanie w czasie ograniczonym do czterdziestu pięciu minut.

Kolejną z ciekawych rozrywek w tym mieście jest ścianka wspinaczkowa, która jest jedną z wyższych w Polsce. Ciągła zmiana trasy wspinaczkowej sprawia, że odwiedzający nigdy się nie nudzą. Podobną atrakcją są parki linowe, które zapewnią świetną dawkę zabawy zarówno rodzicom, jak i ich pociechom – niezależnie od ich wieku.

Miłośnicy motoryzacji mogą odwiedzić tor gokartowy o powierzchni aż dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Ciekawą inicjatywą powstałą w ostatnich latach jest również centrum zabaw, gdzie rodzice z dziećmi, ale nie tylko, mogą brać udział w warsztatach między innymi robienia karmników dla ptaków. Odwiedzający mają możliwość kreatywnego tworzenia i mają zapewnione do tego wszystkie materiały, a także pomoc osób wyspecjalizowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *