Pijalnia Wód w Nałęczowie

Nie ma się co łudzić. Nałęczów jest miasteczkiem idealnym na weekendowy wypad albo na miesięczną terapię sanatoryjną. Coś pomiędzy raczej niezbyt się sprawdzi. Nie jest to miasto turystyczne, tylko uzdrowiskowe więc najwięcej atrakcji spotkamy jedynie pod kątem zdrowotnym, którego przecież nie każdy urlopowicz wymaga. Jak więc najlepiej i najbardziej efektywnie spędzić tu czas? Sama baza noclegowa to w większość i duże ośrodki rehabilitacyjne lub uzdrowiskowe.

Jeżeli chodzi o same pobyty noclegowe, Nałęczów ma w swoim zasobie kilka hoteli oraz klimatycznych pensjonatów – dla tych, którzy się zagubili i chcieliby spędzić czas bez żadnych zabiegów, masażów czy prób uzdrowienia się. Jednak sam fakt przebywania tu wymusza na nas zdrowotne zachowania – przecież każdy skorzysta z Pijalni Wód nałęczowskich, a to już jest typowo zdrowotny niuans. Niewątpliwie zaletą jest ścisłość i „zagęszczenie” atrakcji. Nie musimy jeździć kilka kilometrów z jednego miejsca do drugiego. Atrakcje są tu zlokalizowane blisko siebie i można płynnie je obserwować i korzystać z nich podczas swobodnego i spokojnego spaceru.

Mimo swojej popularności nie jest to miejsce aż tak skomercjalizowane jak mogłoby się wydawać. Raczej stawia się tu na reklamę samą w sobie – miasto nie musi tego robić. Dlatego kiedy tu docieramy nie dostajemy po oczach dziesiątkami reklam, banerów i usługodawców próbujących wejść nam do kieszeni. Każdy robi to na co ma ochotę i właśnie na to wydaje tu pieniądze. Mamy ochotę iść do Pijalni Wód – idziemy, mamy ochotę pójść do Pijalni Czekolady – idziemy jeszcze chętniej. Nie trzeba również wspominać o restauracjach, ponieważ wiadomym jest że jest tu dość szeroki wybór knajp i miejsc, gdzie można dobrze zjeść.

Godnym polecenia punktem jest „Patataj”. Restauracja nienależąca do najtańszych, jednak warta degustacji, zwłaszcza z partnerem czy partnerką w aurze dobrego romantycznego klimatu i co najważniejsze – dobrego jedzenia, które można podkręcić piwem Nałęczowskim.

Wszystkie te dobra są do zobaczenia w jeden weekend, dalej może być to czyste lenistwo lub pozostanie tu w czysto zdrowotnym celu. Jeżeli chcemy zobaczyć miasto, największe atrakcje to weekend nam w zupełności wystarczy i to spokojnym rekreacyjnym spacerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *