Najważniejsze atrakcje Kątów Rybackich

Kąty Rybackie są miejscowością położoną na Mierzi Wiślanej. Takie położenie geograficzne jest niezwykle korzystne, ponieważ dzięki temu mieszkańcy miejscowości oraz przyjeżdżający tam coraz liczniej turyści, mają możliwość korzystania zarówno z Bałtyku, jak i z atrakcji Zalewu Wiślanego. Kąty Rybackie niegdyś były typową osadą rybacką, dzisiaj miejscowość bardzo rozwija się pod względem turystycznym, co doceniają osoby decydujące się na wypoczynek w tym miejscu.

Nadmorska plaża jest wyjątkowo ładna – wyróżnia ją przede wszystkim fakt, że jest bardzo szeroka i pokryta złocistym piaskiem. Do jej zalet zaliczyć można także to, że nie jest tak bardzo zatłoczona jak plaże w największych nadbałtyckich kurortach. Mimo, że Kąty Rybackie nie są tak popularne jak inne nadmorskie miejscowości, można korzystać z typowych dla kurortów atrakcji (między innymi przejażdżki bananem czy wodną motorówką). W miejscowości tej dobrze będą się czuć nie tylko osoby lubiące zażywać morskich kąpieli, ale także te, które preferują na przykład wędkowanie.

Zalew Wiślany jest miejscem, przy którym infrastruktura nie jest zbyt rozwinięta, jednakże turyści mają możliwość łowienia ryb, choć rzecz jasna wcześniej należy wykupić odpowiednie pozwolenie. Osoby, które od łowienia ryb wolą żeglowanie, również mogą odnaleźć się w swoim hobby, ponieważ na wodach zalewu panują warunki sprzyjające uprawianiu tego rodzaju aktywności. Rzecz jasna Kąty Rybackie, to nie tylko wodne atrakcje. Turyści lubiący spędzać czas aktywnie mogą wybrać się na wycieczkę szlakiem turystycznym – popularnym kierunkiem jest Krynica Morska, w której znajduje się Latarnia Morska. Można zdecydować się także na przejażdżkę rowerową i cieszyć się możliwością podziwiania pięknych krajobrazów. Przebywając w Kątach Rybackich nie można nie wybrać się na spacer po tej miejscowości – w czasie przechadzki należy zwrócić uwagę między innymi na kościół św. Marka Ewangelisty.

Baza noclegowa Kątów Rybackich (tutaj) cały czas się powiększa, dlatego też osoby chcące wybrać się tam na urlop mogą zatrzymać się w pensjonacie, ośrodku wczasowym, a także w prywatnej kwaterze. Ofert z wyżywieniem lokalnej kuchni i miłą obsługą nie brakuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *