Krasnobród – serce Roztocza

Każdy, kto ma w planach wypad na Roztocze powinien odwiedzić małe miasteczko, mieszczące się w samym sercu Roztocza – Krasnobród. Jest to miejscowość turystyczno – wypoczynkowa, w której w okresie letnim, ulice aż tętnią życiem. Pensjonaty i budynki agroturystyczne posiadające ogromne zaplecze noclegowe przyjmują kolejnych turystów, którzy przyjechali tu wypocząć i spędzić fantastyczny urlop w tym magicznym miejscu.

Zalew w Krasnobrodzie to miejsce, które jest wyjątkowo lubiane zarówno przez tutejszych mieszkańców, jak również przez letników, którzy przyjeżdżają tutaj z całej Polski. Rozłożysta plaża, która została w 2012 roku poszerzona o kilkanaście hektarów, ogromne kąpielisko – największe na Roztoczu, pozwalają na całodzienny wypoczynek – aktywny i… mniej aktywny. Pod czujnym okiem wykwalifikowanych ratowników, kąpieli zażywają tutaj dzieci, młodzież i dorośli. Jest kilka wypożyczalni sprzętu wodnego. Ci, którzy chcą nauczyć się pływania, mają możliwość wykupienia odpowiednich kursów i lekcji. Można również wypożyczyć w naprawdę niskich cenach rowery wodne, pontony, materace, kółka wodne albo pompowane zwierzątka dla dzieci. Na plaży są także miejsca przeznaczone do gry w piłkę plażową oraz ogromna zjeżdżalnia. Znajduje się tam też wspaniały plac rozrywki dla dzieci, w którym można wykupić dla najmłodszych bilet na podróż samolotem, helikopterem, przejazd na karuzeli czy torowisku z samochodami.

Zaraz obok wesołego miasteczka znajduje się park linowy. Jest to świetna okazja by poćwiczyć swoją równowagę i balans ciała, pokonać lęki i obawy związane z wysokością lub nauczyć się zręczności, sprytu i umiejętności pokonywania przeszkód. Kolejną atrakcją dla turystów jest możliwość podróżowania niewielkimi samochodzikami, które dobrze radzą sobie na piaszczystym podłożu. Nad krasnobrodzkim zalewem można spędzić cały dzień. Są tutaj także rozlokowane liczne budki i karczmy z jedzeniem, gdzie można spróbować miejscowej pizzy wypiekanej w piecach, z grzybami pochodzącymi z roztoczańskich lasów. Inna lubianą propozycją z menu jest wspaniale smakujący karp (świeżo złowiony przez wędkarzy) albo pyszny, owocowy koktajl ze świeżych owoców. Dlatego też, ze wszystkich noclegów na Roztoczu, te w Krasnobrodzie cieszą się największym zainteresowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *