Karwia – Zamek w Krokowej i inne atrakcje

Jeśli w swych planach masz odwiedzenie okolic województwa pomorskiego, to nie mogłeś lepiej trafić. Pomijam już szeroką bazę noclegów nadbałtyckich, skupmy się bardziej na miejscowych atrakcjach i przepięknej faunie i florze. Jednym z ciekawszych miejsc na tym obszarze z całą pewnością jest Karwia. Jest ona jedną z bardziej malowniczych turystycznych osad, której cechą charakterystyczną jest niezwykle długi, bo blisko 3 kilometrowy dostęp do morza. Dodatkowo wspomnieć tu należy o niezwykle pięknej i zielonej okolicy, jak również zadbanej i piaszczystej plaży. Można się tu spotkać z szeregiem wydm oraz ciągle zielonym, potężnym sosnowym lasem, który jest wybawieniem dla osób przebywających tu latem. Daje on także ciszę i spokój, można się tu schować przez zgiełkiem miasta, by w harmonii i pięknych okolicznościach przyrody pochylić się nad lekturą książki.

Warto się także udać w nieco odleglejsze okolice Karwi, jak chociażby do oddalonego o 8 kilometrów Zamku w Krokowej. Umiejscowiony jest on w samym centrum Kaszub, niedaleko wspaniałych plaż w Dębkach. Turyści mogą udać się tu na długi romantyczny spacer malowniczymi alejkami, lub też choć trochę pomedytować i zastanowić się nad swoim życiem i problemami dnia codziennego. Miejsce to z pewnością wprowadzi choć na chwilę ład i harmonię w nasze życie.

Jeśli mamy nieco więcej czasu i nie przeraża nas odległość 23 kilometrów to udać się możemy także nad Żarnowieckie Jezioro. Jest ono znane w głównej mierze przez wydarzenia sprzed kilku dobrych lat. Otóż na jego terenie próbowano stworzyć pierwszą w kraju jądrową elektrownię. Co warte jest tu także podkreślenia to fakt, iż dno jeziora położone jest tuż poniżej poziomu morza. Rzeka Piaśnica łączy tu powyższe jezioro z morzem, które znajduję się w odległości 4 kilometrów od Bałtyku. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza dla osób, które kochają windsurfing, czy też kitesurfing. To właśnie w tym miejscu są jedne z najlepszych obszarów, by je uprawiać, co związane jest zarówno z położeniem jeziora, jak i z niezwykle silnymi wiatrami.

Kolejnym z obszarów, w które warto się tu udać jest wybrzeże klifowe znajdujące się w Jastrzębiej Górze, która oddalona jest od Karwi o zaledwie 7 kilometrów. Ta okoliczna atrakcja zlokalizowana jest na wysokości 32,8 m n.p.m. Dodać tu należy, iż klifowe wybrzeże rozdziela plaże od samej miejscowości. Tuż u jego zbocza rozciąga się z kolei potężny, bukowy las, który nie dość, iż podlega ochronie, to jeszcze daje upragniony spokój, a także cień w upalne dni. Co więcej, można tu wybrać się do krajobrazowego rezerwatu Przylądka Rozewie, który położony jest nieopodal.

2 thoughts on “Karwia – Zamek w Krokowej i inne atrakcje

  1. My trafiliśmy do zamku właściwie trochę przez przypadek, ale nie żałujemy, bajkowe miejsce, idealne na romantyczne spacery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *