Gdańskie wakacje

Wśród nadmorskich miejscowości obleganych wręcz przez turystów nieodmiennie czołowe pierwsze miejsce zajmuje Gdańsk. Z powodzeniem można więc nazwać go bałtycką stolicą Polski, a setki tysięcy turystów przyjeżdżających tutaj co roku już od początku maja jedynie potwierdza ten niezachwiany status. Należący do Trójmiasta Gdańsk to niewątpliwie doskonałe miejsce na spędzenie wakacji. Poniżej przedstawiamy, dlaczego warto go wybrać na cel swoich urlopowych wyjazdów.

Doskonałe zaplecze turystyczne

Powód pierwszy i najważniejszy to oczywiście doskonałe przygotowanie miasta na napływ turystów. Ogromna baza noclegowa mieści dziesiątki tysięcy miejsc, w których zatrzymać mogą się goście przybywający nie tylko z Polski, ale i zza granicy. Kilkanaście wielkich i eleganckich hoteli, prawie setka pensjonatów oraz tysiące kwater prywatnych, nie licząc miejsc na polach namiotowych i campingowych to wystarczające zaplecze noclegowe (). Dodatkowo sytuację poprawia fakt, że baza ta rozbudowana jest o sąsiednie Sopot i Gdynię, w których również zatrzymują się rok tysiące turystów spędzających wakacje w Gdańsku.
Oczywiście noclegi to nie wszystko – miasto Neptuna może się więc pochwalić również fantastycznymi restauracjami, pubami, barami, pizzeriami, a w okresie letnim również całym mnóstwem mobilnych food trucków, czyli budek z jedzeniem na kółkach. To wszystko sprawia, że turysta przyjeżdżający do Gdańska nie musi się martwić ani o nocleg, ani o wyżywienie – wszystko bez problemu załatwi na miejscu.

Mnogość atrakcji

Kiedy więc mamy już wykupione lub zarezerwowane noclegi Gdańsk, a o znalezienie dobrej restauracji nie musimy się martwić, pozostaje tylko kwestia atrakcji. Oczywiście podstawą zawsze będzie plaża i morze, gdzie złapiemy piękną opaleniznę, pogramy w piłkę plażową lub po prostu spędzimy czas w towarzystwie znajomych. Ale Gdańsk to również atrakcje typowo miejskie, ze sławnymi zabytkami i miejscami, które trzeba zobaczyć. Jak na przykład rynek z główną ulicą i fontanną Neptuna, zabytkowym budynkiem poczty i Złotą Bramą. Ponadto zobaczyć trzeba również gdańską katedrę, Dwór Artusa, Długi Targ, kościół św. Katarzyny, Muzeum II Wojny Światowej. Dla miłośników sportu czeka nowoczesna Ergo Arena, gdzie rozgrywane są najważniejsze sportowe wydarzenia regionu, ale i całego kraju. W Gdańsku często są również organizowane koncerty muzyczne wielkich światowych gwiazd, które także stanowią sporą turystyczną atrakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *