Co takiego ma w sobie Mielno?

Mielno jest tak bardzo popularne, że w sezonie wakacyjnym nie jest łatwo zorganizować dla siebie pobyt w tej miejscowości. To letnisko może nie należy do najpiękniejszych na polskim wybrzeżu, ale przez lata wypracowało sobie taką renomę, że nie wypada w Mielnie nie być, chociaż na krótkich wakacjach. Miasto posiada tajemniczy urok przyciągający turystów.

Planując przyjazd do Mielna trzeba to czynić ze znacznym wyprzedzeniem. Pobyt w Mielnie to nie to samo, co być tam przejazdem, na który są zmuszone osoby, które nie uwierzyły w treści wszelkich poradników informujących, że bez wcześniejszej potwierdzonej rezerwacji nie ma szans na jakikolwiek nocleg. Zdawałoby się wydawać, że problemy z pokojami przy przyjazdach "w ciemno" są czymś nieprawdopodobnym, a Mielno dysponuje odpowiednią liczbą noclegów. Faktycznie dysponują bogatym zapleczem, ale nawet jeśli takowe by powiększyło swą objętość dziesięciokrotnie, to i tak by nie było wystarczające. Nie tyczy się to tylko samego Mielna, ale i letnisk sąsiadujących. Jedyne wyjście w tak awaryjnej sytuacji to udanie się do odległego o czternaście kilometrów Koszalina. Jest to jedyne miasto, w którym jest szansa na kwaterę bez rezerwacji. Mielno ma dostęp do Bałtyku i do jeziora. Jamno jest akwenem uwielbianym przez amatorów sportów wodnych. Takie położenie podwaja atrakcyjność miejsca, które latem przeżywa prawdziwe oblężenie.

Okolice Koszalina, czyli także Mielno, mogą cieszyć się z dość ciepłej morskiej wody, która latem osiąga temperaturę 19 stopni (jak na Bałtyk to jest super wynik). Największy tłum gromadzi jednak plaża, ludzie uwielbiają osobistą styczność z Bałtykiem i zbawiennym wpływem jego fal na kondycję zdrowotną. Nie ma osoby, która by opuszczała Mielno jako niezadowolona z pobytu lub która by nie czuła się zrelaksowana, dzięki przebywaniu na obszarze tego letniska. Po sezonie Mielno nie zamiera, wtedy przyciąga miłośników pustych plaż. Jeleń i Mors witają urlopowiczów, są to dwa charakterystyczne pomniki Mielna. Jednym z nich jest międzywojenny Pomnik Jelenia, który został ufundowany przez zamożną osobę po udanym polowaniu. Drugim jest Pomnik Morsa, który powstał w 2004 roku dla upamiętnienia Międzynarodowych Zlotów Morsów, które są wydarzeniem o charakterze cyklicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *