Co można zobaczyć w kaszubskim Wejherowie?

Kaszuby to miejsce o bogatej historii i przepięknej przyrodzie. Co roku tysiące turystów odwiedza tu okolice Kartuz, Wejherowa czy Pucka. Pamiętać trzeba, ze Trójmiasto także zalicza się do kaszubskich miast. Do tak zwanej Szwajcarii Kaszubskiej przyciągają głównie czyste i ciepłe wody wielu jezior, ale także ciekawe zabytki i najnowsze atrakcje turystyczne. Cały region słynie także z dbania o własne tradycje i język. Z tym związane są kolejne ciekawe miejsca, które warto odwiedzić. Kaszuby mogą być wygodną alternatywą dla wypoczynku nad polskim morzem. Na temat naszego pobytu we Władysławowie już kiedyś pisaliśmy.

Wejherowo jest jedną z ciekawszych kaszubskich miejscowości. Znajduje się tu wiele pięknych zabytków, a w ostatnich latach poprawiono tu także jakość miejskich parków, chodników i dróg. Miejscem, gdzie wybiera się na początku większość turystów jest rynek Wejherowa czy plac Jakuba Wejhera. Znajduje się tu wiele pięknych budynków, pomników i zieleni miejskiej, a rynek tętni życiem przez większość dnia. Ratusz w Wejherowie powstał pierwotnie w połowie XVII wieku, a później kilka razy był przebudowywany. Wyróżnia się spośród otaczających go kamienic przede wszystkim wielkością, ale także ciekawą wieżą. W ratuszu warto zobaczyć Salę Tradycji i Historii, która udostępniona jest dla turystów i gdzie zobaczyć można eksponaty związane z miastem. Na rynku znajduje się także fontanna, którą docenimy zwłaszcza w letnie upały. Wieczorami jest ona pięknie podświetlona, dlatego po zmroku także warto się tu wybrać. Niedaleko stoi także duży pomnik Jakuba Wejhera, założyciela Wejherowa. Pojawił się on na płycie placu w 1991 roku, po prawie dekadzie starań.

W mieście warto też zobaczyć sanktuarium Pasyjno-Maryjne. Jest to bardzo stary budynek, w którym znajdują się szczątki założyciela miasta. Jest to fragment Kalwarii Wejherowskiej. Można tu przybyć, by zadumać się w ciszy, a można też zwiedzić cały kompleks podczas kilkugodzinnej wycieczki z przewodnikiem. W mieście znajdziemy też wiele innych pięknych zabytków, jak np. Kolegiata Świętej Trójcy albo pałac przy ulicy Zamkowej.

Bez względu na to, po co przyjedziemy na Kaszuby, czekać tu na nas będą punkty kwaterunkowe. Niezależnie czy chcemy zarezerwować sobie miejsce w hotelu czy w gospodarstwie agroturystycznym albo prywatnych kwaterach, bez problemu znajdziemy coś, co przypadnie nam do gustu.

2 thoughts on “Co można zobaczyć w kaszubskim Wejherowie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *