Atrakcje Sztutowa i nie tylko

Wybierając się na wakacje nad Bałtyk mamy mnóstwo możliwości co do miejsca ich spędzenia, jednak jedynym w swoim rodzaju jest malowniczo położone Sztutowo. Ta malutka osada, leżąca w województwie pomorskim, niedaleko Krynicy Morskiej, oddziela Zatokę od Zalewu Wiślanego. Bliskość położonych akwenów daje możliwości uczenia się i doskonalenia swoich umiejętności pływackich, a także uprawiania sportów wodnych. Windsurfing, kitesurfing, rowerki wodne, czy żeglarstwo. To ostatnie jest bardzo popularne na zalewie. Dostępne są kursy, z których naprawdę warto skorzystać.

Jednak woda w tym miejscu to nie wszystko. Dla spragnionych odskoczni istnieją także szlaki, które warto zwiedzić podziwiając okoliczną faunę i florę. Największy w Europie rezerwat ochrony kolonii kormoranów zapewnia nam możliwość obserwowania tych ptaków w ich naturalnym środowisku. Ptaki, drzewa i spokój to coś, co sprawi, że do domu wrócimy zrelaksowani, wypoczęci i z głową pełną cudownych wspomnień.

Miejscem, które zasługuje na szczególne względy jest muzeum Holokaustu. To właśnie tutaj znajdował się niemiecki obóz koncentracyjny, który funkcjonował od września 1939 roku do maja 1945, a więc praktycznie przez całą II wojnę światową. Z powodu usytuowania w tej okolicy obozu koncentracyjnego, Sztutowo jest tak popularnym kierunkiem nie tylko wakacyjnych wycieczek. Będąc tam nie można nie odwiedzić muzeum z tak wartościowymi, zwłaszcza dla Polaków, informacjami. Podtrzymując fakty historyczne przy życiu, nie zatracamy swojego dziedzictwa, więc traktujmy to miejsce z należytym szacunkiem.

Sztutowo jest idealnym miejsce wypoczynku i zarazem źródłem wiedzy historycznej. Miejscem wartym odwiedzenia dla całych rodzin, ze względu na niezapomniane widoki i niepowtarzalne atrakcje oraz zaplecze historyczne. To jedyne takie miejsce wzdłuż linii brzegowej, a więc oczywistym jest, że należy je odwiedzić choć raz w życiu. W Sztutowie warto zatrzymać się na dłuższą chwilę i skorzystać z dogodnego zakwaterowania nad morzem (spis Meteor). Ten raz wystarczy, aby zakochać się w Sztutowie i powracać co roku, ciesząc się możliwościami jakie nam daje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *