Atrakcje i noclegi w Juracie

Jurata to jeden z nadmorskich kurortów leżących w województwie pomorskim. Na czym polega fenomen tego miejsca? Wynika on przede wszystkim z niezwykle atrakcyjnego położenia geograficznego, bowiem Jurata leży nie tylko nad Morzem Bałtyckim, lecz ma dostęp również do Zatoki Puckiej. To sprawia, że na miejscu można nie tylko kąpać się w morzu, ale również uprawiać sporty wodne, a także korzystać z pozostałych atrakcji tego malowniczego miejsca. Jurata jest nadmorską miejscowością, w której z pewnością nikt nie będzie narzekał na nudę.

Atrakcje turystyczne Juraty

Jurata jako miejscowość położona na Półwyspie Helskim ma dwie plaże – nad morzem i nad zatoką. Ta pierwsza jest sporo szersza, dlatego też więcej turystów decyduje się na spędzenie czasu właśnie na niej. Plaża nad zatoką jest rajem dla amatorów wodnych sportów. Szkółka windsurfingowa – działa przy Zatoce Puckiej, gdzie można uczyć się pływać na desce. Z tej możliwości co roku chętnie korzystają osoby w każdym wieku, które chcą na własnej skórze przekonać się dlaczego ten sport cieszy się tak dużą popularnością. Molo – przedłużenie deptaku, który prowadzi z plaży nad morzem na plażę nad zatoką. Jest drewniane i ma 330 m długości. Ulubione miejsce turystów wybierających się na wieczorne, romantyczne spacery.

Baza noclegowa Juraty

Jak wiadomo Jurata nie należy do najtańszych kurortów. Mimo to co roku nie brakuje chętnych chcących spędzić urlop w tej miejscowości pełnej atrakcji. Na czas wakacyjnych noclegów w Juracie można zatrzymać się w bardzo komfortowym ośrodku wypoczynkowym, pensjonacie, czy hotelu.

Wycieczka do Helu

W czasie wakacji na półwyspie warto odwiedzić położony na jego krańcu Hel. To miejsce pełne atrakcji, które spodobają się wczasowiczom w każdym wieku. Jedną z nich jest miejscowe fokarium, które można odwiedzać – 3 razy dziennie jest pora karmienia, w czasie której można zwykle zobaczyć wszystkie foki zamieszkujące to miejsce. W Helu znajduje się także promenada wzdłuż której usytuowane są stragany, na których można kupić pamiątki z pobytu nad morzem. Kolejnym punktem wartym odwiedzenia jest Latarnia Morska, która została wybudowana w czasie II wojny światowej. Z jej szczytu można podziwiać piękne widoki – panoramę Helu, a także cypel. Żaden turysta, który zdecyduje się na spędzenie urlopu w Juracie nie będzie rozczarowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *