Alternatywy spędzania czasu w Wiśle

Wisła to zachwycające miasto, które leży w paśmie Beskidu Śląskiego (https://pl.wikipedia.org/wiki/Beskid_Slaski). Historia tego miasta rozpoczęła się w XVII wieku, natomiast stała się pełnoprawnym miastem dopiero w 1962 roku. Odwiedzana jest przez coraz większa liczbę turystów. Osoby przyjeżdżające w to miejsce, w celu wybrania idealnej oferty wakacyjnej mogą skorzystać z bazy gastronomicznej oraz bazy noclegowej. Zestawienia takie pozwalają na rozważenie wszystkich możliwych opcji oraz podjęciu świadomej i właściwej decyzji odnośnie wybrania miejsca do spędzenia wolnego czasu. Istnieje taka możliwość rezerwacji i wybrania sobie pakietów noclegowo-gastronomicznych () już nawet parę tygodni wcześniej, oszczędzając przy tym nieco pieniędzy.

Wisła to idealne miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Piękne krajobrazy oraz lokalizacja miasta sprawiają, że silnie rozwinięte są tutaj szlaki turystyczne na których organizowane są liczne rajdy piesze oraz rowerowe. W Wiśle funkcjonują tak zwane kluby piechura, podczas których uczestnicy wybierają się na wędrówki szlakami przechodzącymi przez to miasteczko. Dzięki takim rajdom mają oni możliwość poznania nie tylko ciekawych miejsc w obrębie miasta ale również w okolicznych miejscowościach. Dużą popularnością cieszą się rajdy rowerowe, których trasy zazwyczaj wynoszą jednorazowo około 40 kilometrów.

Co roku w Wiśle organizowane są kolonie letnie oraz zimowe, podczas których młodzież i dzieci, które ukończyły 7 rok życia, mogą brać udział w ciekawych zajęciach, wycieczkach itp. Podczas kolonii odbywających się w okresie letnim organizatorzy planują wiele ciekawych wydarzeń. Wśród nich znajdziemy kuligi, które odbywają się na wozach które do jazdy nie potrzebują śniegu. Bardzo popularnym punktem programu obozów wakacyjnych są liczne zajęcia podczas których młodzież i dzieci, mogą brać udział w lekcjach gry w tenisa oraz jazdy konnej. Organizowane są też wycieczki z przewodnikami, którzy potrafią zafascynować młodych słuchaczy. Spotkania zimowe mają formę tak zwanej białej szkoły, podczas której uczestnicy mogą brać udział w lekcjach jazdy na nartach oraz na snowboardzie. Ciekawą alternatywą do tych zajęć są lekcje które przeprowadzane są przez Wiślańską Akademię Biegową, która uczy podstaw klasycznego stylu wykorzystywanego w narciarstwie biegowym. Kolonie letnie, zimowe oraz półkolonie cieszą się ogromną popularnością na terenie całego kraju, dlatego też przyjeżdżająca tutaj młodzież może poznać kolegów i koleżanki z drugiego końca Polski i zawrzeć przyjaźnie na całe życie.

One thought on “Alternatywy spędzania czasu w Wiśle

  1. Byliśmy w Wiśle na rajdzie rowerowym w ramach pobytu integracyjnego z firmy. Byłam przekonana, że 40 km na jeden dzień to zdecydowanie za dużo, ale widoki były piękne i towarzystwo miłe, wiec sama nawet nie wiem kiedy przejechaliśmy te 40 km. Powiem jedno – było super.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *