Aktywny wypoczynek w pięknym Władku!

Szukając dobrego miejsca na letni wypoczynek nad Bałtykiem warto wziąć pod uwagę Władysławowo. Jest to miasto pięknie zlokalizowane, pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Pucką. Dzięki takiemu położeniu, miasto posiada bardzo ciekawą historię oraz niezwykle atrakcyjną ofertę wypoczynkową, zarówno jeśli chodzi o wypoczynek na plaży i morskie kąpiele (w mieście znajduje się pięć kąpielisk), jaki i o aktywne spędzanie czasu (sporty wodne, trasy rowerowe). Dlatego też pobyt urlopowy we Władysławowie bardzo chętnie wybierany jest przez letników, którzy chcą połączyć plażowanie z bardziej dynamicznym spędzaniem urlopu.
We Władysławowie są doskonałe warunki do uprawiana paralotniarstwa, a to dzięki idealnemu ukształtowaniu terenu (klifowy brzeg świetnie nadaje się do startów), dużemu lądowisku oraz bardzo korzystnym wiatrom (we Władysławowie dominują wiatry północne i północno-wschodnie). Ponadto uprawianie paralotniarstwa nad Władysławowem wiąże się z możliwością podziwiania przepięknym widoków – plaży i morza – z lotu ptaka.

Władysławowo to także dobre miejsce od uprawiania windsurfingu dzięki temu, że położone jest nad Zatoką Pucką, który to akwen jest prawdziwym polskim rajem windsurfingowców, jak również kitesurfingowców. Panują tu świetne warunki do uprawiana tych sportów (szczególnie na obszarze tzw. Małej Zatoki Puckiej) – przeważają silne zachodnie wiatry, wiejące niemal prostopadle do brzeg, woda jest tu stosunkowo płytka – maksymalna głębokość to około 9 metrów, a w związku z tym szybko się nagrzewa i jest wyjątkowo ciepła, jak na nasze morze.

Dla amatorów dwóch kółek, Władysławowo również ma wiele do zaoferowania. W mieście znajduje się kilka wypożyczalni rowerów, a najchętniej wybieraną trasą przez rowerzystów jest tzw. Nadmorski Bulwar, którym dojechać można aż do Karwi. Na terenie gminy natomiast znajduje się kilka bardzo ciekawych tras rowerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *